eBoostr v2.0.1 Build 419 Multilanguage (Türkçe'de mevcut)
OS: Windows XP, Windows 2000, Windows 2003 (both 32 and 64 bit systems supported)

Sanırım Vista'nın "ReadyBoost" teknolojisinden haberi olmayan kalmamıştır. Tabii bunun yanında bu teknolojiden faydalananların sayısıda oldukça fazla. Bu elbette Vista kullanıcıları için şanslı ve avantajlı bir durum oluşturuyor.

Ama ne yazık ki bu teknoloji XP kullanıcıları için kullanılamayan bir teknoloji. Bu durum belki de hiç istenmesede XP kullanıcılarını Vista hevesi içerisine sokan bir durum oluşturmaya başladı. Ama artık bu durum biraz da olsa mazide kaldı diyebiliriz. Çünkü artık XP içinde böyle bir teknoloji söz konusu olmaya başladı ve bu teknolojinin adı da "eBoostr"

Zaten Flash belleklerde her geçen gün ucuzlarken, XP için çıkan bu teknoloji sanırım büyük bir kesime hitab eden bir nimet olacak.

Tabii bu teknoloji ne derece performans sunuyor artıları ve eksileri neler tam olarak bilmiyorum ama zararı değil faydası olacağı sanırım çök büyük bir olasılık diyebiliriz. Sonuç olarak elinizde var olan ve kenarda durdurduğumuz ara sıra kullandığımız Flash belleği neden böyle bir teknoloji için de kullanmayalım ki!

Bu teknolojiden faydalanabilmek için şu unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer RAM miktarınız 1 GB dan büyükse kullanacağınız Flash bellek en az 1 GB olmalı ve ayrıca Flash belleğinizin veri transfer hızı 2,5 MB/SN'den fazla olmalı.

Bu teknolojiyi buraya tıklayarak biraz daha yakından tanıyabilir. Download bölümünden de bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Clicky Web Analytics